Legenda Lei Tsu odkrywanie jedwabiu

Legenda o odkryciu jedwabiu jest opowiedziana w Chinach w następujący sposób:

jedwabPonad 4000 lat temu na królewskim dworze chińskiego cesarza.
Jeden młody konkubiną, nazwany Lei Tsu, bierze kokon niektórych robaków, która dowiaduje się na drzewa morwy i rozpoczyna odtwarzanie z nich. W jej zabawy młodych konkubiną spada kokon w garnku pełnym przegotowanej wody. Kiedy próbuje się z kokonu z ciepłą wodą, odkrywa, że długie włókna mogą być pozyskiwane z kokonu, gdy są one w przegotowanej wodzie. Dla jej zdumieniu przędza jest nie tylko długa, ale również bardzo piękne i mocne.
Z jej nowo uzyskanego wiedzy młodych konkubiną decyduje splot kolorowy strój dla chińskiego cesarza, który jest pod wrażeniem łaski i piękno swojej nowej sukience. Stamtąd na produkcji jedwabiu rozpoczął i doszedł do wielkiej sławy na całym świecie za kolor i gładkość jego weavings.

Jest to najbardziej znana legenda o odkryciu jedwabiu. Nie jest to jednak tylko jeden z perspektywy czasu i trudno jest powiedzieć, jak prawda ta historia jest naprawdę.
Ale jedno jest pewne. Jedwab, który jest opisany jako płynny i najbardziej kolorowych tekstyliów znanym ludzkości, był we wczesnych etapach produkcji jedwabiu noszone tylko przez królewskim dziedzińcu chińskiego cesarza.
Po pewnym czasie jedwab był również używany jako prezenty dyplomatyczne i przekupić koczownicze plemiona, które zagrażają imperium chińskiego.

Wiedza o produkcji jedwabiu była dobrze strzeżona tajemnica w imperium chińskiego. Wywóz jedwabniki lub sadzonki morwy było surowo zabronione i przemytu tych tajemnic została karane wyrokiem śmierci.
W końcu wszystkie te wysiłki miały końca, kiedy chińska księżniczka przemycane morwy sadzonki i robaka jedwabiu Khotan (dzisiejszy Afganistan) w 140 pne, ponieważ miała poślubić i wyemigrować z Chin i nie mógł obraz życia bez jedwabiu.
Stamtąd tajemnica produkcji jedwabiu dotarł do Indii i jeden wiek później do Korei, Japonii i Tajlandii.

A nowe pytania teoria, że Tajlandia musieli zebrać tajemnicę jedwabiu z innych krajów. Twierdzi ona, że jedwab była uprawiana przez tajemniczych ludzi Ban Chiang w północno-wschodniej Tajlandii 5000 lat temu. Teoria ta opiera się na wynikach badań archeologicznych, które odkryto unweaven resztki jedwabiu na płaskowyżu, który został po raz utrwalonego przez mieszkańców Ban Chiang.
Ale to tylko teoria i oparte na znakach bez wyraźnych dowodów. Jednak tkania jedwabiu jest nadal handlu praktykowane głównie w północno-wschodniej Tajlandii. Z tych wsi w północno-thai jedwabiu przyszedł światową sławę w 1960’s.